Piękne wnętrza dla Twojego domu...

zobacz teraz »

Slider

Nagrobki z granitu – Otwock i okolice

Nagrobki z kamienia – dlaczego granit?

Nagrobki z granitu to najtrwalsza forma wykonania pomnika, który sprawdzi się przez dziesiątki lat, będąc stale narażonym na zmienne i często trudne warunki atmosferyczne. Granit pozwala na obróbkę w dowolnym kształcie i z możliwością nadania mu połysku, dzięki któremu łatwiejsza jest jego konserwacja i pielęgnacja. Na granicie można wykonać grawerowanie, wprowadzać zdobnictwo i liternictwo bez obawy o uszkodzenie płyt kamiennych, zamontować portrety, czy wykonać dekoracyjne wazony, krzyże lub lampiony.

Firma Granit – Nagrobki Otwock specjalizuje się w tworzeniu granitowych płyt z możliwością indywidualnie dobranej kolorystyki kamienia np. w odcieniach szarości, grafitu i czerni, po odcienie brązu, zieleni a nawet błękitu. Nagrobek będący upamiętnieniem osoby zmarłej oraz będący symbolem pamięci, to połączenie stabilności, trwałości, funkcjonalności związanej z wieloletnim dbaniem o grób bliskiej osoby oraz możliwością tworzenia imponujących, pięknych kamiennych aranżacji.

Podsumowując, granit to najlepszy wybór ze wszystkich innych rodzajów kamienia, który sprawdza się na cmentarnych miejscach pochówków. Pomnik z tego materiału jest najbardziej odpowiedni do uczczenia pamięci najbliższej osoby na dziesiątki lub setki lat, wykazując nadzwyczajną odporność na warunki atmosferyczne i wyglądając świetnie pomimo upływu czasu.

W tym artykule poznasz więcej fascynujących cech unikalnego materiału, jakim jest granit.

Zapraszamy do zapoznania się z dotychczasowymi realizacjami oraz z dowiedzeniem się, jak przebiega Proces zamawiania nagrobków w firmie Granit z Otwocka.